Ulvi Ünver

Klasik, elektro ve akustik gitarlar çeşitleri...

Standart olarak 3 tür gitar vardır:

Klasik gitar

Elektro gitar

* Akustik gitar 

“Bu gitarlar nasıl ses verir, görüntüleri, tipleri nasıldır” sorularına cevap vermek için önce aşağıdaki "Gitar Türleri ve Özellikleri" isimli videoyu izleyiniz. Size temel bilgileri verecektir. Bir fikir edindikten sonra karar vermeniz daha kolay olacaktır:

Gitar Türleri ve Özellikleri

Gitar Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Yüzde yüz olmamakla beraber genellikle gitar tercihleri şöyle yapılır:
 
1. Şarkı çalıp söylemek istiyorsanız: -Barış Manço, Şebnem Ferah, Neşet Ertaş, Yaşar, Adele, Daft Punk, Mor ve Ötesi, Nirvana şarkıları gibi– üç tür gitarla da yapabilirsiniz. Ancak bu tür için genellikle klasik veya akustik gitar tercih edilir. 
 
2. Klasik müzik veya Flamenko çalmak istiyorsanız –Andrés Segovia, Ahmet Kanneci, Bekir Küçükay,  Paco de  Lucia veya Beethoven, Bach, Chopin gibi– genellikle klasik gitar tercih edilir. 
 
3. Rock, metal, blues veya caz müzik yapmak istiyorsanız –Scorpions, Dio, Metallica, Mark Knopfler, Slash, Joe Pass, B.B. King, Wes Montgomery, Santana, Malmsteen ve benzerleri gibi– genellikle elektrogitar tercih edilir. 
 
4. Fingerstyle tarzında çalmak istiyorsanız yine her üç türde gitar kullanabilirsiniz. Ancak bu tür için genellikle akustik veya klasik gitar tercih edilir. 
 
5. Sadece melodi çalmak istiyorsanız yani gitarı keman, flüt, bağlama, klarnet gibi tek sesli kullanmak istiyorsanız yine her üç tür gitarı da kullanabilirsiniz. 
 
İstediğiniz tür gitarla başlayabilirsiniz. Bazı “inanışlarda” olduğu gibi klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk kesinlikle yoktur.

Ulvi Ünver - Gitar Dersi Ankara

Bire bir özel yaptığımız derslerle ihtiyaç duyduğunuz her konuda birlikte sistem kurup derinlemesine çalışalım.

+90 532 407 95 69
© All Rights Reserved by Ulvi Ünver - gitardersiankara.com