Ulvi Ünver Hakkında

Ulvi ÜNVER, 1971 yılı Ankara doğumludur.

1990 yılında gitara başlamıştır. İlk derslerini bir eşlik gitaristi olan Koray BANGUOĞLU’NDAN almıştır. Müziksel özgüvenin oluşmasında bu çalışmalar etken olmuştur.

1994 yılında Polifonik Korolar Derneği korosunda korist olarak görev yapmıştır.

1995 yılında bir caz piyanisti olan Bülent DELİORMANLI’ DAN piyano dersleri almıştır.

1995–1996 yıllarında, klasik gitarı Türkiye’ye getiren öncülerden ve bir Cumhuriyet dönemi insanı olan Can AYBARS’ LA çalışmıştır. Dünyayı tanımak ve perspektif oluşturmak açısından çok değerli zamanlar geçirilmiştir.

1997 – 1998 yıllarında bestecilik konusunda derece sahibi bir gitarist olan Kubilayhan YALÇIN’ LA çalışmıştır. Müziksel kişiliğin yerleşmesinde bu çalışma önemlidir.

2000 yılı “Antonio LAURO Gitar Bienali” Türkiye 1. si Soner ULUOCAK’ LA farklı zamanlarda birlikte çalışmalar yaparak klasik gitar resitalleri vermiştir.

1992 – 1999 yılları arasında farklı müzik gruplarıyla, gitarist ve solist olarak, yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda konserlere katılmıştır.

1996 -1999 yılları arasında varlığını sürdüren MÜZİKALİTE dergisinin çıkarılmasında yer almış, bu vasıtayla önemli müzik insanlarıyla görüşmek, feyiz almak, tartışmak imkanı bulmuştur.

1997 yılında armoni ve müzik teorisi üzerinde farklı kişilerle çalışmıştır.

1997 – 2000 yılları arasında deneyimli blues ve rock müzik gitaristleriyle bu türler üzerinde çalışmalar yapmıştır.

1998 yılında konser organizasyonu ile ilgilenmiştir.

2000 yılında bir KLASİK GİTAR DERS NOTLARI adıyla bir klasik gitar metodu yazmıştır.

2002 – 2007 yılları arasında bir müzik dershanesine ortak olmuş, işletmecilik yapmış ve eğitmenliğe orada da devam etmiştir.

1994 yılından itibaren profesyonel olmak üzere, 1991 yılından bu yana gitar eğitmenliği yapmaktadır. Zaman içinde farklı müzik dershanelerinde, resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapmıştır.

2007 yılında dershaneden ayrılıp işletmeciliği bırakmıştır. Şimdi sadece gitar eğitmenliği yapmaktadır.

2009 yılında caz eğitimi almıştır.

2016 yılında 2 ciltten oluşan “GİTAR EĞİTİMİ” kitaplarını çıkarmıştır.

Tüm bu zamanlar içinde psikoloji ve matematikle de yakından ilgilenmiş, bu ilgi alanları müzik ve eğitmenliğe önemli katkılarda bulunmuştur.

Bu 25 yıl boyunca yaşları 5 ila 60 arasında değişen, her sosyal statü ve neredeyse her meslekten öğrencim oldu. Öğretimde çok yöntem vardır ve hepsini uygulamışımdır. Tümevarım, çoklu zeka, drama, soru – cevap, etkinlik, tartışma vs… Şunu kesinlikle söyleyebilirim: kaç tane öğrenci varsa o kadar da yöntem vardır. Karşımızdaki öğrencinin tüm koşullarını bilip ( algı, zeka, dikkat, yetenek, müzik kulağı, özgüven, çalışma koşulları ve disiplini, yaşam ve yetişme koşulları vs. ) ona göre öğretim ve yaklaşım planı oluşturmak gereklidir.